NK Slaven Belupo dogovorio je transfer za spas sezone. Kako doznajemo, klub će u nekoliko sljedećih dana napustiti stoper Zvonimir Šarlija koji seli u turski Ankaragücü. Klubovi su sve dogovorili i što se njih tiče ovaj posao može biti završen, ali iz krugova bliskih igraču doznajemo kako on tek mora dogovoriti uvjete suradnje s turskim klubom. Ozbiljna zarada za Slaven Belupo je obećana, 300 tisuća eura će biti dodatak klubovoj blagajni. Ukupna zarada od Šarlije penje se na 450 tisuća eura jer je Slaven ranije svog stopera za 150 tisuća eura posudio moskovskom CSKA koji ga onda nije otkupio. Šarlija je ranije igrao i za tursku Kasimpašu kao posuđeni igrač Slavena, a sada je u 24. godini korak od transfera kojim bi napunio Slavenovu blagajnu i sebi osigurao iskorak. Zvonimir Šarlija je bio važan igrač za Slaven Belupo, a sada će pokušati svoju sreću u inozemstvu. Transfer će biti završen u sljedećih nekoliko dana, a Slaven Belupo će se morati prilagoditi novoj situaciji. Andrija Šimić, trener Slaven Belupa, morat će naći novog stopera koji će zamijeniti Šarliju. Slaven Belupo će se boriti za bolji plasman u ligi, a transfer Šarlije će im pomoći da to postignu.